Burçak karaboğa güney

DJ BURÇAK KARABOĞA GÜNEY

DJ Burçak, Radyo1959 emekçileri arasına 09.01.2021 tarihinde katıldı. Mesleği tiyatro oyunculuğu olan Burçak KARABOĞA GÜNEY İstanbul’da yaşıyor. Radyo1959 mikrofonlarından her 15 günde bir Cumartesi günleri “Atlıkarınca” isimli konulu bir program hazırlayıp sunuyor. Seçtiği konuları ve eşsiz müziklerini dinlemekten keyif alacaksınız.

Burçak KARABOĞA GÜNEY: 09/01/2021 tarihinde aramıza katıldı. İstanbul’da yaşayan Burçak, profesyonel olarak tiyatro oyuncusu, Her 15 günde bir Cumartesi günleri ATLIKARINCA isimli bir program hazırlayıp sunuyor.

Burçak KARABOĞA GÜNEY, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden mezun oldu. Çağdaş Drama Derneği Liderlik eğitimi ve Çocuk Yogası eğitimi aldı. Çeşitli okullarda ve derneklerde yaratıcı drama, tiyatro, pandomim eğitmenliği yaptı. Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi Eğitimde İyi Örnekler Konferansı seçici hakem kurulu’nda görev aldı. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda ve 1. İstanbul Drama Sempozyumu’nda ‘Gönül Kuşum Duygularımı Anlatıyor’ isimli bildiri sunumunu gerçekleştirdi. 2006 yılından beri Terakki Vakfı Okulları’nda yaratıcı drama ve tiyatro öğretmeni olarak görev yapıyor. 2007 yılından beri Çağdaş Drama Derneği Lider eğitmeni, İstanbul Drama Sanat Akademisin’de çocuklarla yaratıcı drama ve çocuk yogası eğitmenliğine devam ediyor. 1988 yılından beri devam eden oyunculuk hayatında Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları, Tiyatro Boğaziçi, İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi Sahnesi, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Araştırmaları Topluluğu, Tiyatro Boyalıkuş ve Çekirgeler Kumpanyasıyla çalıştı.


5 yorum

  1. Harika bir şiir dinletisi oldu.Çok teşekkür ediyorum.Emeğinize sağlık

  2. Harika bir program, harika bir akış. Olağanüstü müzikler….👏👏👏❤️ Keyifle dinliyorum….

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment